Frez ceramiczny, frez kamienny, frez wolframowy czy też diamentowy. Jak widać, sklepy oferują nam całe mnóstwo najróżniejszych rodzajów frezów do opracowywania paznokci oraz skórek. Poza tym, że są one wykonywane z różnego rodzaju materiału, dodatkowo mają one również niezwykłe i bardzo zróżnicowane kształty zależnie od tego, co mamy w planie z nimi robić. Jakie frezy będą najlepsze? Tutaj nie da się tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Może po krótce scharakteryzujmy każdy rodzaj i zastanówmy się, czy używanie ich jest opłacalne czy nie.
Pierwszym rodzajem frezów, który też często jest dołączany do podstawowych zestawów przy każdej frezarce to frez diamentowy. W zestawach występuje on w kilku kształtach – są walce, stożki większe oraz mniejsze oraz kuleczki. Walec i stożek będą służyły do obróbki masy, do ściągania masy i skracania paznokci. Kulka przyda się nam do skórek. W takim podstawowym zestawie często mamy również dołączony specjalny trzpień gumowy bądź metalowy, na który to nakładamy nakładki ścierne. One również służą nam do ściągania masy żelowej oraz do delikatnego piłowania. Zależy tylko jaką gradację papieru ściernego użyjemy. Mamy tu bowiem pełne pole do popisu zupełnie tak samo jak w pilnikach – gradacja 60 , 80 , 100, 120, 180 czy 240. Wszystko zależnie od tego co chcemy wykonać. Podobnie jest również z nakładkami do pedicure – działają one na tej samej zasadzie tylko kształt nakładki jest kapturkowaty a nie walcowaty.
Kolejne frezy to frezy kamienne. One są dosyć delikatne i raczej służą do obróbki skórek wokół paznokcia. Tu też znajdziemy różne kształty, jednakże najbardziej popularne będą stożki oraz kulki. Frez kamienny stożkowy pozwoli nam idealnie podjechać pod walec paznokciowy i dokładnie wyczyścić te okolice z drobnego naskórka, kulka natomiast wygładzi nam powierzchnię na skórkach wokół paznokcia. Frezy kamienne są delikatne i nadają się do wrażliwej płytki paznokcia.
Następnym rodzajem niezwykle popularnych frezów są frezy ceramiczne. Frez ceramiczny podobnie jak frez wolframowy będzie już zdecydowanie mocniejszy aniżeli diamentowe czy kamienne. Frez ceramiczny zbudowany jest z dwukrzemianu litu i ceramiki leucytowej, dzięki którym nie przewodzą ciepła. Co to oznacza? Otóż oznacza to, że nie grzeją się i przez to nie przegrzewają płytki paznokcia dając nam nieprzyjemne uczucie pieczenia. Takie frezy ceramiczne są niezwykle wytrzymałe, są odporne na pękanie i szczerbienie. Bez problemu można je dezynfekować oraz sterylizować, te zabiegi nie wpływają zupełnie na ich kondycję i przeznaczenie. Występują również w kształtach takich jak stożek, walec, płomyk, kulka czy szpic. Idealnie nadają się do zdejmowania masy hybrydowej, żelu czy też do opracowywania skórek. Praca z nimi to czysta przyjemność i ogromna oszczędność czasu.
Ostatnim omawianym dziś typem frezów będzie frez wolframowy. Wykonany jest on z węglika wolframu i jest to jeden z najbardziej odpornych i najtwardszych frezów na rynku kosmetycznym. Jest to frez dla profesjonalistów, gdyż nieumiejętne działanie z nim może spowodować krzywdę. Frez wolframowy jest niezwykle mocny, Poprzeczne żłobienia zapewniają maksymalną efektywność i szybkość pracy. Nadaje się on do pracy z żelem, akrylożelem i akrylem. Nie zaleca się go stosować do pracy z hybrydami, gdyż może okazać się on za mocny. Jest to materiał, który z pewnością nie będzie się tępił i będzie służył w salonie latami. Bez problemu można poddawać go procesowi dezynfekcji oraz sterylizacji. Frez wolframowy podobnie jak ceramiczne nie nagrzewa się i nie przenosi ciepła na płytkę paznokcia, w związku z czym praca z nim to czysta przyjemność i komfort.
Jak widać frezów na rynku kosmetycznym jest całe mnóstwo. Nie wspominałam tu przecież jeszcze o frezach karbidowych czy z węglika spiekanego. Te również mają świetną jakość i są polecane. Wybór jest ogromny i z pewnością nie jest łatwy ale da się znaleźć takie frezy, które będą nam służyć latami czy to przy pracy w salonie, czy amatorsko w domu.

Wszelkie frezy dostępne pod tym linkiem – https://magnails.pl/frezy-35.html

Written by admin

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *